(صفحه اصلی ‌سایت) (به  یاد  پشمک  و  هاریسون)

رام کردن خوکچه هندی

بلند کردن و زمین گذاشتن درست خوکچه

موقع بلند کردن از زمین حتماً با دو دست تمام بدنش را حمایت کنید

بهتر است اولین روزی که خوکچه هندی را به خانه می آورید یک روز او را تنها بگذارید. ابتدا مطمئن شوید حرارت اتاق حدود ۲۵ درجه سانتیگراد است و کمی آب و چند برگ کاهو و چند برش خیار و یک مشت علوفه برای او بگذارید. از دور مراقب او باشید تا به محیط جدید زندگی عادت کند.

می‌خواهید بدانید مواد غذایی برای خوکچه لازم هستند؟  قسمت غذای خوکچه هندی را بخوانید.

بهترین درجه حرارت نگهداری خوکچه هندی  ۲۵ درجه سانتیگراد است

بهترین درجه حرارت نگهداری خوکچه هندی ۲۵ درجه سانتیگراد است

برای آشنایی با ویژگیهای محل زندگی خانه خوکچه هندی را ببینید.

چگونه با خوکچه هندی دوست شویم؟

بیشتر خوکچه های هندی ی تازه وارد از دست شما فرار می کنند، اما وقتی به آنها سبزیجات رشوه می دهید کم‌کم به شما عادت می‌کنند و حتی اجازه می‌دهند بغلشان کنید، صبور باشید!

خوکچه هندی از حرکات سریع و ناگهانی می‌ترسد پس با صدای نرم و حرکت های آهسته آنها را آرام کنید. موقعی که خوکچه هندی را روی پاهای خود می گذارید حوله ای زیرش بیاندازید تا لباستان تمیز بماند.

 موقع بلند کردن از زمین حتماً با دو دست تمام بدنش را حمایت کنید و موقع زمین گذاشتن خوکچه هندی را روی زمین پرت نکنید ، سریع آسیب می بیند.

در اینجا می‌توانید با علایم بیماریهای خوکچه آشنا شوید.

اگر بدون حمایت کافی و با یک دست او را بلند کنید خیلی تکان می خورد و شاید گاز بگیرد. کودکان ۶ سال به بالا اجازه دارند به خوکچه هندی غذا بدهند و با این روش با او دوست شوند ولی بلند کردن و دیگر کارها را خودتان باید انجام دهید.

هرگز به کودکان اجازه ندهید خوکچه هندی را تنهایی بلند کرده و از قفس خارج کنند چون گاهی خوکچه هندی خودش را تکان میدهد و کودک نگران شده و او را به زمین پرت می‌کند. اگر کودک روش صحیح بلند کردن و زمین گذاشتن خوکچه هندی با دو دست را یاد گرفته باشد، با کمک شما می‌تواند این کار را انجام دهد.

نوشته های پر خواننده سایت را در پایین قرار دادیم، هرکدام را دوست دارید انتخاب کنید و دانش خود را در نگهداری از خوکچه هندی خودتان بالا ببرید: