(صفحه اصلی ‌سایت) (به  یاد  پشمک  و  هاریسون)

خانه خوکچه هندی

هر چه بزرگتر باشد بهتر است !  قفس بزرگ تمیزکاری کمتری نیاز دارد و جای کافی برای گذاشتن اسباب بازی و بازی‌گوشی و ورزش خوکچه دارد. می توانید از قفس های مشبک فلزی استفاده استفاده کنید. دقت کنید دیواره‌ها و کف قفس تیز نباشند.

اگر به غیر از خوکچه حیوان خانگی دیگری  ( مانند سگ و گربه )  ندارید قفس سرباز انتخاب کنید  تا بهتر با خوکچه ارتباط بگیرید ولی در حضور سایر حیوانات خانگی قفس حتما باید در بسته باشد .

هرگز خوکچه هندی را تنها جلوی سگ یا گربه رها نکنید این حیوانات شکارچی خوکچه هستند و تا سرتان را بچرخانید به خوکچه آسیب می زنند. گربه خوکچه را کتک میزند و سگ خوکچه را می‌خورد.
اندازه قفس: 100*80 سانتی متر برای یک خوکچه کافی است و جای کافی برای خوکچه دوم هم دارد. قفس کوچکتر نخرید هر چه بزرگتر باشد بهتر است . دیوار قفس حداقل ۴۰ سانت بلند باشد تا خوکچه بیرون نپرد .
آکواریوم و سطل پلاستیکی تهویه کافی ندارند و جلوی رسیدن نور، صدا و بو به خوکچه را می‌گیرند و هرگز توصیه نمی شوند، قفس باید توری مانند باشد.
زیر انداز قفس :  می‌توانید از کف پوش های مخصوص جوندگان که در مغازه های لوازم حیوانات وجود دارد تهیه کنید، یا اینکه  کف قفس حوله بندازید .
هرگز کف قفس خاک اره نریزید چون وارد سیستم تنفسی حیوان شده و او را مریض خواهد کرد. کاغذ روزنامه هم مناسب نیست چون خوکچه آنرا جویده و می‌خورد .
مکان قفس :  قفس را در  اتاق نورگیر و تقریبا شلوغ  که  ۲۵ تا ۲۶ درجه سانتی گراد  حرارت دارد بگذارید ولی  آفتاب مستقیم به آن نتابد و از هیچ جایی  ( پنجره یا کولر )  باد به خوکچه نخورد .
خوکچه حیوانی اجتماعی است هرگز او را به اتاق خلوت و تاریک نبرید. قرار دادن خوکچه در اتاقهای کم رفت و آمد مانند اتاق خواب و انباری بسیار اشتباه است، چون ممکن است اتاق خیلی سرد یا خیلی گرم شود یا اینکه خوکچه را فراموش کنید و از بی غذایی بمیرد. خوکچه باید جلوی چشم باشد.
لوازم جانبی قفس :  ظرف آب، کاسه غذا، علفدان، لانه خواب درون قفس و سبد حمل و نقل به دامپزشک(مشهور به سبد گربه)‌ هم لازم هستند.

آیا می‌دانستید؟