(صفحه اصلی ‌سایت) (به  یاد  پشمک  و  هاریسون)

خانه خوکچه هندی

خانه خوکچه هندی

خانه خوکچه هندی هر چه بزرگتر باشد بهتر است! قفس بزرگ تمیزکاری کمتری نیاز دارد و جای کافی برای گذاشتن اسباب بازی و بازی‌گوشی و ورزش خوکچه هندی دارد. می توانید از قفس خوکچه هندی مشبک فلزی استفاده استفاده کنید. دقت کنید دیواره‌ها و کف قفس تیز نباشند.

اگر به غیر از خوکچه هندی حیوان خانگی دیگری( مانند سگ و گربه) ندارید، خانه خوکچه هندی از نوع سرباز انتخاب کنید تا بهتر با او ارتباط بگیرید ولی در حضور سایر حیوانات خانگی قفس خوکچه باید در بسته باشد.

هرگز خوکچه هندی را تنها جلوی سگ یا گربه رها نکنید این حیوانات شکارچی خوکچه هندی هستند. تا سرتان را بچرخانید به خوکچه هندی آسیب می زنند. گربه خوکچه هندی را کتک میزند و سگ خوکچه هندی را غذای خود حساب می‌کند پس حواستان به سگها باشد!

اندازه قفس خوکچه هندی استاندارد


 قفس به اندازه 100*80 سانتی متر برای یک خوکچه هندی کافی است و جای کافی برای خوکچه هندی دوم هم دارد. قفس کوچکتر نخرید هر چه بزرگتر باشد بهتر است . دیوار قفس حداقل ۴۰ سانت بلند باشد تا خوکچه هندی بیرون نپرد.
آکواریوم و سطل پلاستیکی تهویه کافی ندارند و جلوی رسیدن نور، صدا و بو به خوکچه هندی را می‌گیرند و هرگز توصیه نمی شوند، قفس باید توری مانند باشد.
زیر انداز قفس : می‌توانید از کف پوش های مخصوص جوندگان که در مغازه های لوازم حیوانات وجود دارد تهیه کنید، یا کف قفس حوله بیندازید.
هرگز کف قفس خاک اره نریزید چون وارد سیستم تنفسی حیوان شده و او را مریض خواهد کرد. کاغذ روزنامه هم مناسب نیست چون خوکچه هندی آنرا جویده و می‌خورد.

اگر میخواهید با بیماری خوکچه بیشتر آشنا شوید علایم خطر بیماری خوکچه هندی را بخوانید.

مکان خانه خوکچه هندی : قفس خوکچه هندی را در اتاق نورگیر و تقریبا شلوغ که ۲۵ تا ۲۶ درجه سانتی گراد حرارت دارد بگذارید ولی آفتاب مستقیم به آن نتابد و از هیچ جایی ( پنجره یا کولر ) باد به خوکچه هندی نخورد.
حواستان به پنچره های نیمه باز هم باشد چون خوکچه هندی به تغییرات دما حساس است و چیزی که برای شما نسیم خنکی در انتهای پاییز است، ممکن است باعث یخ زدن او شود.
خوکچه هندی جونده‌ای بسیار اجتماعی است، هرگز او را به اتاق خلوت و تاریک نبرید. قرار دادن خوکچه هندی در اتاقهای کم رفت و آمد مانند اتاق خواب و انباری بسیار اشتباه است، چون ممکن است اتاق خیلی سرد یا خیلی گرم شود یا اینکه خوکچه هندی را فراموش کنید.

خوکچه هندی در برابر سرما و گرما و بی‌غذایی ضعیف است پس او را در جایی قرار دهید که جلوی چشم باشد تا اگر مشکلی پیدا کرد فورا متوجه شوید.

لوازم جانبی قفس خوکچه هندی : ظرف آب، کاسه غذا، علفدان، لانه خواب درون قفس و سبد حمل و نقل به دامپزشک(مشهور به سبد گربه)‌ هم لازم هستند.

آیا می‌دانستید؟

 

اگر می‌خواهید دانش خود را در نگهداری از خوکچه هندی خودتان بالا ببرید نوشته های زیر را بخوانید: